Darmowa dostawa

przy zakupach za min. 400 zł

Zwrot zamówienia

w czasie 14 dni od zakupu

Bezpieczne płatności

przy pomocy PayNow

Szybka obsługa

przez social media

PRANIE ODZIEŻY MEDYCZNEJ.

Odpowiednio dobrana odzież medyczna jest czymś więcej niż tylko ubraniem roboczym. Jeśli rozejrzałaś się już po naszym sklepie, to wiesz, że w Medesign stawiamy na kolory, stylowe fasony, wygodę i radość z pracy. Odzież medyczna może być świetnym sposobem na dopełnienie wizerunku firmy. Każda osoba z personelu powinna dbać o czystość i nieskazitelny wygląd odzieży, w której przyjmuje pacjentów. Przed pierwszym użyciem możesz uprać scrubs w pralce w zimnej wodzie z dodatkiem ½ szklanki octu, żeby utrwalić kolor i zapobiec blaknięciu. To dodatkowe zabezpieczenie ma sens szczególnie przy odzieży medycznej, ponieważ jest ona narażona na częste pranie i kontakt z środkami do dezynfekcji. Aby zakupiona odzież medyczna posłużyła przez długi czas, konieczne jest stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych – co za tym idzie właściwe pranie odzieży medycznej.

JAK WŁAŚCIWIE PRAĆ ODZIEŻ MEDYCZNĄ?

niższych temperaturach. Dzięki temu unikniesz psucia odzieży praniem w 90 stopniach, przy tak samej skuteczności w usuwaniu patogenów w 60, a nawet 40 stopniach! Producenci zobowiązani są do informowania o sposobach prania i prasowania ubrań. Znajdziesz je wszystkie na metce, a warto zaznajomić się ze znaczeniem tych symboli, by nie okazało się, że koszulka, którą wypierzesz w 95 stopniach Celsjusza, będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia. To samo tyczy się również sposobów suszenia i prasowania, źle dobrane parametry mogą trwale uszkodzić materiał. Pamiętaj również o tym, by nie prać białych ubrań z kolorowymi. Pamiętaj o tym, żeby opróżnić kieszenie i wyciągnąć wszelkie luźne elementy: spinki, monety itp. Nie pierz służbowego ubrania z codziennym, aby ograniczyć przenoszenie zarazków. Pozapinaj wszystkie zamki i rzepy, a kolorowe ubrania odwróć na lewą stronę. Wyjątkowo delikatne tkaniny warto włożyć do specjalnej siateczki ochronnej. Tak przygotowany uniform można włożyć do pralki. Pamiętaj, aby używać wyłącznie detergentów dopuszczonych do prania danego typu tkanin. Nie wszystkie materiały dobrze znoszą detergenty z dodatkiem chloru lub nadtlenku wodoru. Najlepszym, naturalnym zabójcą bakterii jest światło słoneczne, a najlepszym środkiem zapachowym i przyspieszaczem suszenia – wiatr. Dlatego, jeśli tylko jest taka możliwość, polecamy suszyć ubrania na świeżym powietrzu.

JAK SUSZYĆ ODZIEŻ MEDYCZNĄ?

Po wysuszeniu ubrania medycznego należy je  wyprasować. Nie chodzi wyłącznie o usunięcie wgnieceń powstałych podczas prania, ale o dokładną dezynfekcję. Wysoka temperatura zabija większość zarazków, dlatego odzież medyczną poleca się prasować w temperaturze ok. 150°C.

Odzież medyczna Medesign prana i przechowywana w dobrych warunkach posłuży przez wiele sezonów użytkowania. Jeżeli zależy Ci na długiej żywotności ubrań oraz własnym komforcie i zdrowiu, polecamy zastosować się do powyższych wskazówek.

POWIEDZ NIE PLAMOM.

Dodatkowo przedstawiamy najczęstsze plamy na odzieży medycznej oraz skuteczne sposoby na usunięcie ich.

WŁAŚCIWE PRZECHOWYWANIE ODZIEŻY MEDYCZNEJ.

Kolejnym z ważnych aspektów pielęgnacji odzieży medycznej jest jej właściwe przechowywanie. Bluzy, spodnie i koszulki medyczne można przechowywać złożone. Najlepiej jest wygospodarować oddzielną półkę na odzież służbową i nie mieszać jej z ubraniami na co dzień. 

Zapisz się na listę oczekujących Poinformujemy Cię od razu, gdy produkt będzie dostępny!